Dňa 6. -9. apríla 2017 sa konala dištriktná konferencia Rotary dištriktu 2240 Česká republika a Slovenská republika. Ako každý rok miesto konferencie bolo určené miestom pôsobenia Rotary guvernéra dištriktu 2240. Guvernér Rotary dištriktu pre rok 2016/2017 je Štěpán de Wolf a je členom Rotary klubu Cheb-Eger. Konferencia sa teda konala v krásnom historickom kúpeľnom meste Františkovy Lázně, ktoré je vzdialené len pár kilometrov od Chebu.

Konferencie sa zúčastnilo 95 výmenných študentov, 13 rotexákov a samozrejme veľký počet rotariánov. I keď oficiálny začiatok konferencie bol až v piatok 7. apríla 2017, skupinka výmenných študentov z celého Česka a Slovenska, rotexákov a niektorých rotariánov pricestovala už vo štvrtok večer, aby začali svedomite pripravovať vystúpenie výmenných študentov, ktoré sa konalo v sobotu napoludnie počas konferencie rotariánov. Napriek dlhej a vyčerpávajúcej niekoľko hodinovej ceste vlakom sa študenti a rotexáci ihneď po príchode vrhli do práce.

Na večernej generálke predviedli vo veselej nálade svoje spoločné piesne a individuálne vystúpenia. O talent teda nebola núdza. Jedno vystúpenie bolo lepšie ako druhé, avšak stále bolo na čom trénovať. Študenti nás milo prekvapili svojimi speváckymi, hudobnými, tanečnými a rôznymi talentami. Bez strachu a nervozity stáli na javisku a hrdo prezentovali svoje nadanie a krajinu. Ich vášeň pre život a temperament bolo cítiť z každého jedného tónu či pohybu. Po skvele odvedenej práci sa konečne vybrali oddýchnuť si na hotel. Na druhý deň ráno nasledovalo skoré vstávanie a opätovné nacvičovanie, pretože ako sa hovorí tréning robí z človeka majstra. Po príchode do sály sa študenti rozdelili do skupiniek a za pomoci rotexákov nacvičovali svoje vystúpenia. Ešte v sobotu ráno sa nám vytvorila nová americká, kolumbijská, ázijská a zmiešaná skupina študentov. Študenti sa s elánom vrhli do práce. Pod časovým stresom len počas jedného dopoludnia dokázali vyčariť štyri skvelé predstavenia aké tu ešte neboli. Pod vedením Dylan Brown a Chloie Eberhard-Chinn americká skupinka vytvorila zaujímavé tanečné vystúpenie s piesňou All star, ktorú určite všetci dobre poznáte zo známeho filmu Shrek. Tanec bol sprevádzaný stepom Dylan a Chloie. Naša zmiešaná skupinka nás prekvapila skupinovým spevom známej piesne Lion King, ktorú sprevádzal hrou na gitaru Gabe Sharpless.

 

 

Ako odmenu za tvrdú drinu sa študenti poobede vybrali do aquaparku, kde mali možnosť zrelaxovať a užiť si spoločné chvíle so svojimi priateľmi. Večer ich ešte čakala záverečná generálka v kostýmoch, ktorú však bravúrne zvládli. V sobotu nastal deň D, deň finálneho vystúpenia našich študentov. Dopoludnia mali študenti ešte čas na relax a finálnu prípravu a na obed ich už čakala tá dlho očakávaná záverečná show. Študenti predviedli predstavenie, na ktoré dlho nikto nezabudne. Do svojej show, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani na Broadwayi,  vložili celé srdcia a vášeň. Za svoju námahu si vyslúžili obrovský potlesk a radosť rotariánov, rotexákov a hostiteľských rodín. Po vystúpení nastalo fotografovanie, ktoré v podobe jednej fotografie uchová ich spomienky naveky uložené nie len v srdci a pamäti ale aj na papieri. Ako popoludňajší program mali študenti naplánovanú prechádzku kúzelným parkom, ktorý sa rozprestiera v centre Františkových Lázní. Počas prehliadky parku mali možnosť ochutnať minerálnu vodu z niekoľkých prameňov. Úprimne povedané nebola to ich šálka kávy a kúpeľná voda im moc nechutila. Na ich tvárach ste mohli spozorovať kyslé výrazy a znechutenie, ale ako praví výmenní študenti testovali aj ostatné pramene. S úsmevom na tvári sa chopili príležitosti ochutnať vodu zo všetkých troch prameňov, pretože takú jedinečnú možnosť majú v živote len raz. Sobotný večer rotariáni, študenti a rotexáci zakončili na spoločnom gala večere, ktorý bol sprevádzaný živou muzikou. Na záver by som dodala zopár dojmov jednotlivých študentov.

 

Related Posts

 

Pin It on Pinterest

Share This