Tak jako každý rok v létě, tak také letos k nám do distriktu přicestovalo více než 80 zahraničních studentů, kteří v Česku a na Slovensku stráví svůj výměnný rok. Během předposledního zářijového víkendu jsme v krásném moravském městě Kroměříž přivítali tzv. inboundy v našem distriktu. Úkolem členů Distriktního výboru výměny mládeže a členů Rotexu (bývalých výměnných studentů) bylo během tohoto meetingu seznámit studenty s naším distriktem, jeho činovníky a s pravidly, která musí studenti dodržovat pro úspěšné absolvování ročního výměnného pobytu.  

Slavnostního zahájení celého meetingu se v pátek večer ujala past guvernérka distriktu, Jožka Poláková, spolu s předsedou Distrikního výboru výměny mládežJaromírem Barákem. Po slavnostním zahájení byly pro studenty připraveny seznamovací aktivity a hry, které vyvrcholily výměnou odznáčkůkteré začaly zaplňovat výměnná saka všech Inboundů. Během nedělního dopoledne jsme usoudili, že některým studentům jedno sako na všechny odznáčky rozhodně stačit nebude.  

Sobotní dopoledne bylo věnované prezentacím o pravidlech výměny a seznámení studentů s kulturníšokem. Nechybělo ani představení Česka a Slovenska, během kterého jsme byli překvapení, kolik toho studenti o našich zemích již vědí. Odpolední procházku po historickém centru Kroměříža mnohá focení s krásnými vlajkami ze všech koutů světa nepřekazilo ani zamračené počasíBěhem sobotního dne v Kroměříži probíhala také porada YEO, jejímž cílem bylo seznámit činovníky klubů s novinkami a plány výměnných programů pro letošní rok.  

Dalšími dvěmi prezentacemi během nedělního dopoledne byl meeting ukončen a studenti se museli rozloučitNeloučí se ale nadlouho, protože další akce proběhne již v prosinci, a to vánoční meetingy v Praze a v Bratislavě. Za pomoc s organizací tohoto setkání patří poděkování členům RC KroměřížčlenůDistriktního výboru výměny mládeže a také Rotexákům. 

Related Posts

 

Pin It on Pinterest

Share This