Distriktní výbor výměny mládeže ve spolupráci s Rotexem opět po roce uspořádal Vánoční Prahu pro výměnné studenty. Akce se konala od 8. do 10. prosince 2017 v Praze. Součástí programu byly nejen jazykové testy, ale i procházka po památkách Starého města, návštěva vánočních trhů a slavnostní předčasný štědrý večer.

Celá akce byla zahájena v pátek v odpoledních hodinách a následně byli studenti testováni ze svých znalostí českého jazyka. Testy se skládaly z písemné i ústní části. Čeština je pro cizince velice těžký jazyk, ale i tento rok nás několik studentů velice mile překvapilo, když s námi již po čtyřech měsících své výměny již velice dobře komunikovali.

Sobota byla věnována především prohlídce vánoční Prahy, kde měli studenti možnost navštívit Pražský hrad, vytvořit logo Rotary na Lenonovu zeď a projít se po Karlově mostě. Odpoledne bylo vyčleněno zejména na vánoční nákupy v obchodním centru Paladium. Následně měli studenti příležitost poznat typické vánoční trhy na Staroměstském náměstí, kde ochutnali tradiční české pokrmy, poslechli si živou muziku a zazvonili si na Ježíškův zvoneček přání.

Po návratu na hotel byl pro studenty připraven předčasný štědrý den – na stolech různé druhy cukroví, nazdobený vánoční stromeček a pod ním mnoho dárků. Jednou z aktivit pro studenty byl také tzv. secret Santa. Každý student si vylosoval malý dáreček, který mu daroval některý z jeho mnoha kamarádů. Kromě drobnosti od „neznámého Santy“ dostali studenti ještě tričko s nápisem „I love Ježíšek“, který obdrželi jako vánoční dárek od Rotary. Všichni z něj byli velice nadšení a užili se v něm i následné zpívání českých koled či vánoční zvyk pouštění lodiček.

Po oficiálním ukončení akce a následném nedělním odjezdu byli všichni plní dojmů, což nasvědčuje tomu, že si studenti Vánoční Prahu opravdu užili a že na ni budou, stejně jako organizátoři, dlouho vzpomínat.

Text: Veronika Hándlová, Rotex

Foto: Josef Maleček, Rotex

Related Posts

 

Pin It on Pinterest

Share This