Napříč Evropou za dva týdny

68 studentů z celého světa, 14 dní, 6 měst, 3 země. Spousta zábavy, zážitků, adrenalinových chvil, dobrého jídla a mnohé páry prochozených bot. To byla Eurotour ve zkratce. 

V dubnu jsme se jak studenti, tak i my, dozor v podobě dvou Rotexáků a pěti Rotariánů, vydali na cestu napříč jižní Evropou. Navštívili jsme Francii, Španělsko a Itálii a podařilo se nám prozkoumat mnoho nádherných a významných měst. V Paříži jsme zhlédli galerii Louvre a Musée d’Orsay, prošli Vítězným obloukem, vyšplhali na Eiffelovu věž a ti odvážní z nás dokonce poobědvali šneky. 
Barcelona se nesla v duchu dobrého jídla, přátelské atmosféry města a objevování historických památek. Naprosto nás uchvátila Sagrada Família a studenty také velmi potěšila návštěva pláže a Španělské vesnice. Nechyběla samozřejmě ani prohlídka Gotické čtvrti, ulice La Rambla, Camp Nou či Palau de la Música. Inboundi se jednoznačně shodli, že Barcelona byla jejich oblíbeným městem. Dalším napínavým úsekem naší cesty byla plavba trajektem do naší následující destinace – Říma. V době plavby se na lodi konala diskotéka, která u studentů sklidila velký úspěch. V průběhu dne stráveném na moři jsme měli možnost relaxovat, ulevit našim nohám po týdnu plném chození a nabrat nové síly na objevování Itálie. Studenti se také vrhli na přípravy vystoupení pro Distriktní konferenci.
Druhý týden Eurotour jsme strávili objevováním krás Itálie. Naší první zastávkou byl Řím. Historii jsme na sebe nechali dýchat z Kolosea a čtvrti Forum Romanum. Spatřili jsme Fontanu di Trevi, vyšlapali Španělské schody a zlatým hřebem byla návštěva Vatikánu. Při dalším putování jsme prošli ulice starověkých Pompejí a úspěšně zdolali Vesuv. Bohužel bylo velmi mlhavo, a tak jsme kráter spatřili jen velmi krátce.

Pompeii, ITALY

Vesuv, ITALY

Následující den jsme se ocitli ve Florencii. Byla to však pouze jednodenní zastávka a naše poslední cesta mířila do Benátek. Čím více jsme se tomuto městu lásky přibližovali, tím více bylo ve vzduchu cítit nadšení všech. Počasí bylo překrásné a studenti si Benátky naprosto zamilovali. Poznali ho netradiční cestou;  všichni dostali mapu a vydali se na hon za pokladem. Bylo to výborné zakončení celého výletu a studenti byli velmi spokojení. Po intenzivních a velmi vydařených dvou týdnech cestování jsme se vydali zpět domů. Byl to rozhodně skvělý zážitek pro všechny zúčastněné. Text: Kathrin Decknerová (Rotex) Foto: Mirek Barák (RC Třebíč), Michal Kukučka (Rotex)

Related Posts

Pin It on Pinterest

Share This