Také v letošním roce se zahraniční výměnní studenti z české části našeho distriktu setkali na třídenním setkání s českými studenty, kteří budou zanedlouho odlétat do zahraničí na roční výměnný pobyt. Meeting se konal ve dnech 26. – 29. května 2016 v Křižanově na Vysočině pod záštitou distriktního výboru Výměny mládeže (DVVM) ve spolupráci s českými rotexáky.

Páteční den zahájili čeští  inboundi výletem do Punkevních jeskyní a propasti Macocha. Studenty velmi zaujala zejména jízda po říčce v jeskyních a nekonečná možnost selfie s impozantním skalnatým pozadím. Po obědě následovala návštěva hradu Pernštejn. Po návratu již v Křižanově na inboundy čekali budoucí výměnní studenti z celého Česka. Zbytek dne se nesl v duchu prezentací studentů o vysílajících Rotary klubech, předávání sak, jmenovek, vizitek a odznáčků, jakožto nezbytných součástí výbavy každého výměnného studenta. Budoucí outboundi byli také proškoleni o dalších nutných náležitostech jejich výměny, do kterých je zasvětil předseda DVVM, Jaromír Barák.  Jako každý rok i tento večer skončil neformální diskuzí studentů a předáváním odznáčků, aby čeští outboundi neodlétali s úplně prázdnými saky do hostujících distriktů.

Na sobotní den byly pod taktovkou českého rotexáka, Jana Pešata, připraveny pro studenty teambuildingové aktivity v okolní přírodě. Letošní teambuilding byl ozvláštněn podporou projektu RC Karlovy Vary s názvem “Podpořte čmeláky”. Každý tým (respektive roj čmeláků) utvořený jak z inboundů, tak outboundů, prezentoval projekt celodenním nošením čmeláčích triček. Všichni účastníci programu dostali také krásný čmeláčí hrnek. I když nepříznivé večerní počasí překazilo plánovaný táborák, studenti si i přesto užili sobotní večer za doprovodu mnoha her i hudby ve společenské místnosti.

Nedělní ráno bylo časem odjezdu domů a loučení se studenty. Pevně věřím, že byl tento meeting pro budoucí výměnné studenty přínosem a že si odvezli mnoho cenných informací, které zužitkují v následujícím školním roce v zahraničí. Přejeme studentům hodně štěstí na výměnném pobytu a těšíme se, že se s mnohými za rok opět uvidíme na Rebound meetingu. Také bych ráda poděkovala členům RC Třebíč za pomoc s organizací meetingu a také všem rotexákům, kteří se na organizaci akce podíleli.

Text:   Martina Saitlová, prezidentka ROTEXu

Foto:   Mirek Barák, předseda Distriktního výboru Výměny mládeže (RC Třebíč)

 

Related Posts

 

Pin It on Pinterest

Share This