Také v letošním roce se zahraniční výměnní studenti z české části našeho distriktu setkali na třídenním setkání s českými studenty, kteří budou zanedlouho odlétat do zahraničí na roční výměnný pobyt. Meeting se konal od 30. května do 2. června 2019 v Křižanově na Vysočině pod záštitou distriktního výboru Výměny mládeže (DVVM) ve spolupráci s českými rotexáky. Studenti ze všech koutů světa měli možnost předat své zkušenosti o výměně těm, které to letos teprve čeká. Nechyběly ani zábavné teambuildingové aktivity v přírodě, objevování krás moravské přírody a tradiční opékání špekáčků.  

Ve čtvrtek jako první dorazili inboundi na místo konání, kde byl po večeři zahájen program a studenti byli rozděleni do skupin podle svých národností. Dostali také za úkol vytvořit týmovou vlajku pomocí sprejů, šablon a vlastní kreativity! Druhý den se studenti vydali na celodenní výlet do Punkevní jeskyně, k propasti Macocha, podívali se dokonce i na nedaleký hrad Pernštejn s obědovou přestávkou v Tišnově. Po návratu do kempu na inboundy čekali již přijíždějící outboundi, kteří si hned po večeři nachystali prezentace informující o činnostech jejich klubů, místě, kde stráví výměnu a také o sobě. Krátké pěvecko-taneční vystoupení inboundů a rozdávání polokošil, sak a odznáčků všem outboundům dodalo velkou dávku pozitivní energie a všichni se začali více těšit na další den, a hlavně na výměnný pobyt!  

V sobotu ráno se ke stávajícím deseti týmům s připravenou vlajkou připojili i outboundi podle zemí, do kterých vycestují. Celodenní teambuildingový program složený z jedenácti různorodých stanovišť přichystal všem týmům nejen zábavné, ale také náročné úkoly. Po celém dni stráveném házením vajíček, stavěním mostu, řešení zapeklité escape game nebo kolektivnímu kreslení, následovala večeře a zasloužený odpočinek u táboráku. 

Večer panovala příjemná atmosféra za doprovodu hudby a nechyběly ani špekáčky. Těžko se společně dalo uvěřit tomu, že pro některé už brzy výměna skončí a pro další teprve začne. V neděli se po snídani všichni rozloučili, popřáli si hodně štěstí a slíbili si, že jejich cesty ještě někdy v budoucnu zkříží. Někteří byli na zpáteční cestě ze střediska na nádraží vyčerpaní, ale přesto se za necelé tři dny stihli vzájemně více poznat, vytvořit si důležité kontakty a zážitky, na které budou dlouho vzpomínat. 

Text: Linda Tran, Rotex 

Foto: studenti  

Related Posts

 

Pin It on Pinterest

Share This