Nie tak dávno som dostal mail s pozvánkou na tretí orientation meeting, ktorý sa už tradične koná v krásnom Slovenskom raji. Mal som tak trochu strach, či sa mám zúčastniť, pretože moja dovtedajšia účasť na meetingoch bola veľmi chabá a bál som sa, že „nezapadnem“. Toto boli v skratke moje pocity pred. No po OM III-ke v Slovenskom raji môžem s istotou povedať, že som zažil nezabudnuteľné chvíle a ako vždy s úžasnými ľuďmi. Poďme ale na to pekne poporiadku.   

 Orientation meeting III sa tento rok konal v dňoch 30. mája až 2. júna. Je jedinečnou a zároveň jedinou možnosťou, kedy sa môžu stretnúť zahraniční študenti, ktorí trávia rok na Slovensku a Slováci, ktorí cez leto odchádzajú na svoj výmenný rok von. O tom, že je to jeden z najlepších meetingov svedčí aj fakt, že celé tri dni, resp. dva (pre outboundov) sú vyplnené úžasným programom. Od hier cez rôzne talking krúžky až po spoločnú večeru a diskotéku. Jedným z bodov programu bola piatková návšteva primátora Spišskej Novej Vsi. Tá bola pre inboundov, dúfam, zážitkom a všetci si odtiaľ odniesli aj malý darček.  Novinkou, ktorá sa objavila na tohtoročnom OM prvýkrát bola tímová hra, ktorej cieľ spočíval v plnení úloh na stanovištiach počas 11 km pochodu Národným Parkom Slovenský Raj. Popri vzájomnom spoznávaní sa objavovali študenti aj krásnu prírodu Slovenského raja. Nie nadarmo sa hovorí, že je to jeden z najkrajších národných parkov na Slovensku. Posledný večer bol venovaný inboundom, kedy prítomným rotariánom, rotexákom a outboundom ukázali spoločný program. A ten stál naozaj za to! Posledný bod programu, diskotéka pre všetkých, bola čerešničkou na torte. Hoci bol posledný deň ten smutný, všetci určite odchádzali s krásnymi spomienkami, ktoré ostávajú navždy. 

Som neskutočne rád za možnosť zúčastniť sa OM III-ky tentokrát z perspektívy člena Rotexu. Hoci to boli tri vyčerpávajúce dni, môžem s istotou povedať, že stáli za to. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa opäť postarali o super zážitky prežité v Slovenskom raji. 

Text: Dávid BačeRotex 

Foto: Karolína Kollárová, Rotex 

Related Posts

 

Pin It on Pinterest

Share This