Stejně, jako každý rok jsme se vydali s výměnnými studenty do zasněžené Třebíče. Akce byla uspořádána Distriktním výborem Výměny mládeže za pomoci Rotexu a RC Třebíč ve dnech 19.-20.1. 2018, zúčastnilo se jí 35 studentů.

V pátek jsme na hotel všichni dorazili v pozdních odpoledních hodinách. Po večeři jsme prověřili znalosti českého jazyka všech studentů. Test se skládal z práce s textem, gramatické části a poslechu. Nervozita studentů vibrovala vzduchem, ale jejich poctivá příprava byla znát. S radostí jsme viděli, že se jazykové schopnosti všech studentů od posledního meetingu zlepšily. Večer jsme zakončili obsáhlou přednáškou o pravidlech cestování.

V sobotu na devátou jsme se již procházeli židovským městem. Mnohé studenty tato část města velmi zaujala a historická zákoutí posloužila jako dokonalé pozadí pro nespočet fotografií studentů. Následoval rychlý přesun na Karlovo náměstí, kde se konala city rally. Inboundi byli rozděleni do skupinek a obdrželi papír s otázkami a úkoly, podle kterých se orientovali po městě. Museli zodpovědět otázky jako například jakou barvu fasády má městská knihovna, nebo kolik je na náměstí bankomatů. Dostali tak možnost poznat Třebíč na vlastní pěst.

Všichni jsme ocenili oběd na hotelu a pak jsme opět vyběhli do města, naším cílem tentokrát byla Bazilika sv. Prokopa. Tam jsme měli organizovanou prohlídku, kterou následovala koulovačka, iniciovaná ze strany Rotexu.  “Koulovačka po prohlídce baziliky byla skvělá,” nechal se slyšet Nicolas z Bolívie.

Po rozcvičce na bitevním poli následoval badmintonový turnaj. Studenti se vyřádili a po velkém finále jsme všichni unavení a hladoví pospíchali na večeři.

Dalším bodem na programu byl začátek příprav na distriktní konferenci, v rámci kterých proběhla také Talent show. Jako každý rok se našlo mnoho nevšedních vystoupení. Také jsme vyhodnotili jazykové testy a s velkým úspěchem zakončili akci.

Text:     Sofie Caroline Podzimková, Anna Nožičková, Rotex

Foto:   Anna Jonášová, Zuzana Bartošková, Rotex

Related Posts

 

Pin It on Pinterest

Share This