Na konci januára usporiadal Dištriktný výbor Výmeny mládeže dlho očakávaný meeting pre slovenských inboundov vo veľkolepých Tatrách, konkrétne v rozprávkovo zasneženej prírode, ktorú ponúka Tatranská Lomnica. Po príchode do rezortu, kde sme mali byť ubytovaní, prišli prvé vrúcne objatia a vítanie študentov zo všetkých kútov sveta. Bol to krásny pohľad, vidieť aké silné putá vznikli medzi nimi za taký krátky čas.

Večer bol venovaný testovaniu znalosti, ktoré študenti nadobudli počas svojho päťmesačného pobytu. Test pozostával z písomnej časti, počúvania s porozumením, no nechýbalo aj orálne preskúšanie rotariánmi, ktorí sa taktiež dozvedeli niečo nové o krajinách z celého sveta. V sobotu nasledoval hlavný bod programu. Celodenná turistika zo Štrbského Plesa na Popradské pleso, súťaž o najkrajšiu fotku, navštívenie ľadového paláca na vrchole kopca a samozrejme aj prekvapenie v podobe sánkovačky. Mnohí z nich túto činnosť zažili po prvýkrát a bolo vidieť, že na ňu len tak nezabudnú. Možno aj vďaka zľadovatenému povrchu, ktorý dodal jazde dole poriadne grády. Kľučkovať pomedzi ľuďmi v tej rýchlosti bol poriadny adrenalín.

Druhý večer sa niesol v duchu Talent Show. Všetci nám predviedli poctivo nacvičené predstavenia, ktorými budú reprezentovať svoje krajiny na medzinárodnej konferencii. Neskôr prišli aj rotariáni z Popradu, ktorí nás milo potešili domácimi koláčikmi. Potom už len nasledovalo nacvičenie spoločnej piesne a tancovanie na počesť oslávenkyne . Večierka bolo v skorých hodinách, pretože všetci boli úplne bez energie no s dobrým pocitom pri srdiečku. V nedeľu po raňajkách sme vypravili študentov na vlaky a rozlúčili sa. Hoci so slzami v očiach, no s pocitom že sa čoskoro opäť stretneme. Týmto by som chcela poďakovať Dištriktnému výboru Výmeny mládeže, Rotary klubu Poprad, Rotexu ale aj všetkými zúčasteným za nádherne strávený víkend.

Patrícia Holigová, Rotex

Related Posts

 

Pin It on Pinterest

Share This