Ve dnech 22. – 24. ledna 2016 uspořádal distriktní výbor výměny mládeže  již tradiční setkání českých inboundů v Třebíči. Zúčastnilo se 35 studentů a náplní víkendu bylo především poznávání historických krás Třebíče a vzájemné sbližování všech.

Páteční odpoledne bylo ve znamení příjezdů do hotelu, ubytování a následných jazykových testů. Ty se skládaly jak z písemné, tak z ústní části. Testů se zúčastnili všichni a u mnohých byl viditelný značný pokrok oproti předchozím měsícům. Součástí večera bylo také přivítání nové výměnné studentky, která k nám dorazila až z Austrálie.

Sobotní den byl plný sněhu a památek. Program jsme zahájili prohlídkou zrenovovaného Muzea Vysočiny, prošli jsme se k městské věži a samozřejmě nechybělo focení se s vlajkami. Další zastávkou byla restaurace, kde všichni načerpali síly v podobě vydatného oběda. Po chvilce odpočinku jsme vyrazili na prohlídku židovského města. Navštívili jsme Zadní synagogu, židovský hřbitov a nechyběla ani prohlídka Baziliky sv. Prokopa. Na zpáteční cestě k hotelu jsme měli díky celodennímu hustému sněžení možnost zahájit sněhovou bitvu. Podle reakcí studentů mohu konstatovat, že koulování byla rozhodně jejich oblíbená činnost dne. Když jsme se pokrytí sněhem vrátili do hotelu, čekala na nás teplá večeře. Krátce poté se vyrazilo do haly na badmintonový turnaj. Po dvou hodinách napínavé hry se vyhlásili šampioni zápasu, kteří byli obdarováni čokoládou. Sladké odměny se dočkali i tři studenti s nejlepšími výsledky v jazykových testech, stejně jako autoři tří nejzdařilejších fotografií dne.

Neděle byla dnem odjezdovým. Akce se obešla bez komplikací, inboundi, stejně jako ostatní zúčastnění, byli s víkendem spokojeni a všichni už se těšíme na další setkání.

 

Related Posts

 

Pin It on Pinterest

Share This